Priestranný rodinný dom, 7 árový pozemok, Pereš

Obec
Košice
Mestská časť
Pereš
Ulica
Jasovská
Rozloha
400 m2
Balkón
Áno
Materiál
Kváder
Stav domu
Pôvodný stav
Rozloha pozemku
779 m2
Cesta
Asfaltová
220 000 €
Predané 11.11.2019

Predávame 5 izbový rodinný dom v mestskej časti Košice - Pereš. Rodinný dom je s dvojgarážou, terasou a krásnym výhľadom na mesto. Pozemok má všetky inžinierske siete. Je ideálny pre veľké rodiny s deťmi alebo ľudí, ktorí majú radi veľkorysý priestor.

 

Základné informácie: Samostatne stojaci dom so zastavanou plochou 180 m2 a úžitkovou plochou viac ako 400 m2. Dispozične má dom 5 samostatných izieb, obývačku, kuchyňu, terasu, dve kúpeľne, dve WC, pivničné priestory, garáž a fínsku saunu. Dom bol postavený v roku 1995 z kvádrov a betónových prekladov a má sedlovú strechu. V dome sú plastové okná a medené elektrické rozvody. V dome sú kachľové pece, krb, ale aj dve klimatizačné jednotky. Dom je zateplený z troch svetových strán (východ, západ a sever).

 

Dom je napojený na všetky inžinierske siete – mestský vodovod, elektrická prípojka, plynová prípojka, kanalizácia. Na vykurovanie domu sa používa tepelné čerpadlo (vzduch – voda) a príležitostne krb. Na ohrev vody slúži bojler. Náklady na teplo v dome sú do 100 eur mesačne.

 

Suterén: Dom je len čiastočne podpivničený. Vedľa schodov je menšia miestnosť slúžiaca ako sklad. Vedľa je fínska sauna s murovanou sprchou. Ďalej je tu kotolňa slúžiaca aj ako pracovný priestor. V prednej časti je dvojgaráž s automatickou bránou.

 

Prízemie: Je tu priestranná obývačka, miestnosť s krbom, kuchyňa, WC, kúpeľňa, sklad a zasklená terasa slúžiaca ako zimná záhrada. Terasa má južnú orientáciu. Podlaha je keramická dlažba, novšia kuchynská linka, krb, kachľová pec a klimatizácia. V kúpeľni je vaňa aj sprchovací kút. Stena medzi obývačkou a miestnosťou s krbom sa dá zrušiť a vytvorí sa tak naozaj veľkorysý priestor s priamym vstupom na terasu. Miestnosť s krbom má zníženú podlahu, ktorá sa dá samozrejme zarovnať s obývačkou.

 

Prvé poschodie: Na poschodí sú tri spálne, jedna prechodová miestnosť, WC, kúpeľňa, šatník a balkón. Na medziposchodí je ešte jeden podkrovný šatník. Do prechodovej miestnosti boli dotiahnuté rozvody vody a odpadu, preto je možné tento dom využívať aj ako dvojgeneračné bývanie.

 

Dom je v pôvodnom, no zachovalom stave. Dá sa užívať aj len po interiérovej rekonštrukcii. Vďaka svojej dispozícií sa po prípadnej generálnej rekonštrukcii vie dom upraviť podľa požiadaviek modernej architektúry. Dom je v technicky dobrom stave, suché múry, funkčná strecha a medené elektrické rozvody dávajú dobré predpoklady na užívanie domu aj do budúcnosti. Vďaka modernému kúreniu cez tepelné čerpadlo má dom nízke prevádzkové náklady. Krásne výhľady z terasy a balkóna už len zvýrazňujú celkovú jedinečnú ponuku bývania na Pereši.

 

Pozemok: Len s miernym sklonom o a celkovej rozlohe 779 m2. Je čiastočne oplotený pevným pletivom a čiastočne formou živého plotu. Na pozemok je vstup cez bránu vhodnú aj pre nákladné autá. Dom je situovaný na okraji pozemku, preto zbytočne nerozdeľuje plochu záhrady.  Orientácia pozemku je na západ.

 

Lokalita: Pereš je mestská časť Košíc, no má ešte črty dediny s výhodami bývania v meste. Na Pereši nájdete škôlku, potraviny Fresh a hlavne má MHD spojenie. Cesta autom do centra mesta je bez väčších zápch. Dom sa nachádza na Jasovskej ulici.

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri.

 

 

Obec
Košice
Mestská časť
Pereš
Ulica
Jasovská
Rozloha
400 m2
Balkón
Áno
Materiál
Kváder
Stav domu
Pôvodný stav
Rozloha pozemku
779 m2
Cesta
Asfaltová
220 000 €
Predané 11.11.2019
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím